Estetik Dolgu

Estetik Dolgu Nedir?


Estetik dolgu; dişlerde kırılan, çürüyen ve boşluk bulunan bölgelere çeşitli malzemeler enjekte edilerek diş bütünlüğünün oluşturulması işlemidir. Diş dolgu estetiği, kişinin doğal diş rengine göre yapıldığından, son yıllarda sıklıkla tercih edilen bir işlem haline gelmiştir. Bu estetik müdahale, kişinin ağız yapısına göre düzenlendiği için, bu uygulamadan sonra kişiler doğal ve kusursuz bir gülümsemeye kolayca sahip olabilir.


Kemer estetik dolgu alanında ismini duyuran merkezimizde, sizlere profesyonel bir estetik dolgu diş hizmeti veriyoruz. Çürüklerde, estetik uygulamalarda ve ön dişlere yapılan işlemlerde kullanılan birinci kalite kompozit dolgularımızla dişlerinizi sağlamlaştırıyor, uyumlu görünen dişlere sahip olmanızı sağlıyoruz. Özellikle azı dişlerinde kullanılan siyah ve amalgam dolguların yerine, dişlerinizin rengiyle tam olarak uyumlu olan dayanıklı malzemeler kullanıyoruz. Artık sizler de arka ve ön diş estetik dolgu işlemlerinizi gönül rahatlığıyla Kemer estetik dolgu merkezimizde yaptırabilir, sağlıklı ve güzel görünen dişlere sahip olabilirsiniz.


Estetik Dolgu Nasıl Yapılır?


Dolgu ile diş estetiği, dayanıklı diş yapısı ve doğal görünüm sağlayan bir uygulama olmanın yanı sıra oldukça pratiktir. Bir seansta tamamlanabilen bu pratik uygulamanın yapılışını bir de Kemer estetik dolgu uzmanlarımızdan dinleyelim:

  • Öncelikle dişin doğal rengi ve boyutları, çeşitli aletler tarafından tespit edilir ve kompozit dolgunun içeriği buna göre hazırlanır.
  • Diş çevresine çeşitli anestezik maddeler uygulanır ve işlem sırasında kişinin acı duyması engellenir.
  • Anesteziden sonra, dişlere estetik dolgu yapılacak bölümler çürüklerden temizlenir, geniş bir kavite açılarak dolgunun dişlere daha iyi bağlanması sağlanır.
  • Temizleme işleminden sonra, dişlerin köküne yakın bölgelere sinir iletimini azaltan maddeler sürülerek ağrı hissi azaltılır. 
  • Ardından açılan kaviteye, dolguların tutunmasını kolaylaştıracak ve yüzey alanını arttıracak uygulamalar yapılır.
  • Önceden hazırlanan kompozit dolgular, açılan kaviteye dökülerek çeşitli ışınlarla sertleştirilir ve bu ışın işlemi birkaç defa tekrarlanır.
  • Son aşamada, dolgunun fazlalıkları çeşitli aletler yardımıyla alınıp düzeltilerek Kemer estetik dolgu işlemimiz tamamlanır. 

Hangi Durumlarda Uygulanır?


Birkaç yıl öncesine kadar kompozit malzemeler, kırık dişe estetik dolgu veya ön diş estetik dolgu işlemlerinde kullanılırdı. Fakat günümüzde kompozit malzemelerin gelişmesi ve daha dayanıklı hale gelmesiyle birlikte tüm dolgu işlemlerinde bu madde tercih edilebiliyor.
Dişlerin çürümesi, kırılması, dişler arasında boşluk bulunması gibi çeşitli durumlarda estetik dolgu işlemleri uygulanıyor. Özellikle, kişinin doğal diş rengine sahip olması ve kısa sürede tamamlanması sebebiyle gözde işlemlerden birisi haline gelen estetik dolguyu gönül rahatlığıyla Kemer estetik dolgu merkezimizde yaptırabilirsiniz. 


Kemer Estetik Dolgu ile Diş Estetiği


Alanında uzman diş hekimlerimiz, kaliteli malzemelerimiz ve son teknoloji cihazlarımızla Kemer estetik dolgu merkezi olarak sizlerin yanındayız. Diş Hekimi Mustafa Alper Kul ve Diş Hekimi Seda Lale başta olmak üzere kendini kanıtlamış pek çok doktordan estetik dolgu hizmeti alabilirsiniz. Profesyonel Kemer estetik dolgu hizmeti ile sizler de doğal ve kusursuz bir gülüşe merhaba deyin! 

HEMEN ARA WhatsApp