Porselen Kron

Porselen Kron
 

Birçok kişinin tercih ettiği ve görünüm olarak da en iyi kaplama çeşitlerinden olan porselen diş alınmalıdır. Alınan sinirlerin dışında kanal tedavisi yapılan dişlerin küçültme işlemi oluşturulur. Böylelikle istenilen ebatta küçültme işlemi tamamlandıktan sonra istenilen ebatta ki dişlerden ölçü alınır. İçerisinde demir destekli olan porselen kaplama yapışkanı ile birlikte yerleştirilir. Böylelikle belirli bir süre içerisinde gerçekleştirilen porselen kaplama ile görsel estetik açıdan oldukça önemlidir. Fark edilir derecede görüntüsüyle porselen kaplama diş, estetiğiyle de oldukça önemlidir. Kemer porselen kron seçimi ile sağlam dişlere sahip olabilirsiniz. Böylelikle kron yapılarak kaplama dişleriniz daha da sağlamlaştırılmaktadır. Kullanım süresi 10 yıl olarak belirlenmiştir. Belirtilen süreyi kapsaması dışında zamanı dolan kaplamaların uzman doktor tarafından kontrolü yapılmalıdır. Böylelikle değişmesi gereken ve güçsüzleşen kaplamaların bakımı oldukça önemlidir. İstenilen şekil ve çeşitte bulunması ile de kalitesini istenilen seçenekle yansıtır. 
 

Porselen Diş Kaplama Nasıl Yapılır ?
 

Birçok soru arasında en çok merak edilenlerden biri de porselen kaplama nasıl yapılır ? Öncelikle bilinmelidir ki porselen diş kaplama yapımı metal olmayan elementin, metal olmayan elementle birleşimi ve yüksek ısı ile işlenerek sinterlenmesi işlemidir. Böylelikle oluşan kaplama dişlerin ömrü hem uzun hem de görünüm açısından beğeni alır. Diş porselen kaplama fiyatları da değişiklik göstermektedir. Her açıdan kullanışlı olan olarak estetikli görünüme sahip olmak için metal destekli porselen kaplama ile oldukça önemli bir değişim sizleri beklemektedir. Yapılırken, metal destekli olması da dişlerin sağlam olmasını sağlar.  Porselen kaplama Kemer’de en iyi uzmanlar dahilinde yapılır. Böylelikle sağlam olan dişlerde uzun ömürlü ve dayanıklılık hakimdir. Kaplama türleri arasında en fazla tercih edilenlerden biridir.
 

Kaplama Yapılırken Ağrı Olur Mu ?


Kaplama sırasında kanal tedavisi önemli bir aşama olmakla beraber aynı zamanda dişlerin sinirinin alındığı bir dönemi kapsar. Sinirleri alınırken dişlerde anestezik uyuşturma sağlanmasından dolayı ağrı duyulmaz. Böylelikle istenilen tedavi aşaması da tamamlanmış olur. Beklentileri en iyi şekilde karşılayan porselen için birçok merak edilen soru mevcuttur. Porselen diş kaplama nasıl yapılır ? Farklı metallerin alaşımları ile beraber, porselenle birlikte birleşim sağlanarak görünümde etki sağlamaktadır. İstenilen estetiğe sahip görünüm için tercih edilen porselen kaplama yapılan Kemer diş hekimi desteği ile daha sağlıklı bir gülüş yakalamak isteyenler için özel seçenekler mevcuttur. Her kalitede bulunan porselen ve zirkonyum için seçenekler oldukça geniş yelpazede bulunmaktadır. 


Metal Destekli Porselen Kaplama


Metal destekli porselen kaplama her zaman yapılan kaplamanın dayanıklılık gücünü arttırmak içindir. Böylelikle istenilen sağlam dişlere sahip olabilirsiniz. Kısa sürede oluşan tedavi çok uzun sürmemekle beraber, hastaların kaç dişinde kanal tedavisi yapılacaksa süre değişim gösterir. İçerisinde metal koyularak dayanıklı bir hale getirilen porselen, metal konulmadan takılırsa kırılmalar oluşabilir. 


Porselen kaplama ile zirkonyum arasında ki fark da oldukça önemlidir. Seçim yapmak isteyenlerin en fazla tercih etmiş olduğu porselen kaplama, en uygun fiyatlarda ve görsel estetiğin uyum sağladığı bir madde olmaktadır. Zirkonyum ise, fiyat açısından daha yüksek ve kırılganlık oranı daha yüksektir. Metal destekli porselen kaplama yaptıranlar oldukça fazladır. Bu sebeple de en önemli materyaller arasında dişte sağlam bir yapı oluşturması için metal desteği önemlidir. Metal destekle beraber, dişin ömrü 10 yıl kadar artmaktadır. Her zaman dikkatli bakımı ve fırçalamayı aksatmadan kaplamaların sararmaya karşı önlemi alınmalıdır. Birçok kaplama çeşidinden daha fazla tercih edilme sebebi de hem kalitesi, ömrü ve uygun fiyatlar dahilinde olmasıdır.

HEMEN ARA WhatsApp