Kemer Diş Hekimi ve Kliniği

Kemer Diş Hekimi  

 Kemer diş hekimi, dişlerde meydana gelen rahatsızlıkların ve sorunların kalıcı olarak giderilmesi için başvurulacak doktorlardır. Bilindiği gibi dişler, insan vücudunun en önemli bölümleri arasında yer alır ve burada meydana gelen problemler, sadece ağız bölgesini değil, bütün vücudu ilgilendirir. Dolayısıyla yaşanan rahatsızlığın son derece hızlı bir şekilde çözülmesi için uzman doktorlara başvurulması gerekir.

Kemer Diş Hekimi Nedir?

Kemer diş hekimi, diş, diş eti ve ağızın ilgili bölümlerindeki rahatsızlıkları teşhis ve tedavi eden doktorlardır. Kemer diş hekimleri, sadece rahatsızlık ve hastalıkların giderilmesi noktasında değil, aynı zamanda estetik kaygılara cevap verilmesi için de hizmet verirler. Dolayısıyla dişle ilgili bütün ihtiyaçlarınıza etkili olarak cevap verileceğini dikkate alabilirsiniz.

Dişlerde meydana gelen farklı rahatsızlıklar var. Çürüme, kırılma, sararma ve benzeri sorunların giderilmesinde profesyonel tedavilerin uygulanması gerekir. Böylece sorunlar kalıcı olarak giderilir ve kişinin yaşam kalitesinin belirgin şekilde artması sağlanır. Ancak bunun için doğru doktorların tercih edilmesi gerektiği kesinlikle unutulmamalıdır. Aksi takdirde beklentiler karşılanmayacaktır.

Diş doktorları, üniversitedeki diş hekimliği fakültesinde 5 yıl eğitim alırlar. Lisans eğitimi, oldukça zorludur. Buradan başarı ile mezun olanlar, direkt göreve başlayabildikleri gibi belli alanlarda uzmanlık almak için eğitimlerine devam da edebilirler. Dolayısıyla belli bir alanda uzman olurlar ve çok daha etkili ve doğru tedavi uygulama becerileri kazanırlar. Kemer diş hekimi tercihinde, yaşadığınız probleme uygun olan uzmanlık alanlarına sahip doktorları tercih edebilirsiniz.

Kemer Diş Hekimi Ne İş Yapar?

Kemer diş hekimleri, genel olarak ağız ve diş rahatsızlıklarının teşhis ve tedavisini üstlenir. Ancak görev ve sorumluluklarına biraz daha detaylı bakıldığında, oldukça kapsamlı olduğu görülecektir. Bu alandaki doktorları görev ve sorumlulukları, genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Çürümeleri tespit etmek ve buna uygun çözüm yolları geliştirmek
 • Çürümeyi engellemek için ilgili bölümleri temizlemek ve boşlukların doldurulması için dolgu yapmak
 • Kullanacağı teknik ve yöntemlerle çürük dişleri kurtarmak ve çekilmemesini sağlamak
 • Kurtarılması mümkün olmayan çürük veya kırık dişleri çekmek
 • Isırık problemlerinin teşhisi ve tedavisini gerçekleştirmek
 • Uygulanacak tedavilerden önce hastaların yoğun ağrılara maruz kalmaması için anestezi uygulamak
 • Rahatsızlıkların türüne bağlı olarak antibiyotik, ağrı kesici ve benzeri ilaçları reçete etmek
 • Takma diş ve benzeri ağız içi ekipmanların tasarımı için ölçü almak
 • Hastaları, diş bakımı ve diş temizliği konusunda bilgilendirmek
 • Mesleki bilgilerini tazelemek, bu alanda yaşanan gelişmeleri takip etmek ve yeni teknoloji ve yöntemleri kullanmaya başlamak

Diş doktorlarının görev ve sorumlulukları genel olarak bu şekildedir. Ancak bunların dışında, özellikle tedavi noktasında farklı görevleri ve işlevleri olduğu da kesinlikle unutulmamalıdır. Bütün bunlar sayesinde insanların ağız sağlığı konusunda oldukça etkili oldukları söylenebilir.

Kemer Diş Hekimi Seçimi Nasıl Yapılır?

Kemer diş hekimi ihtiyacının karşılanması için yapılacak seçimin doğru olması ve beklentileri tam olarak karşılaması, büyük bir öneme sahiptir. Bu noktada yapılacak seçimin, ortaya çıkacak sonucu etkileyeceği de kesinlikle unutulmamalıdır. Nihayetinde her alanda olduğu gibi burada da kaliteli ve profesyonel hizmetlerin beklenti ve ihtiyaçlara daha etkili bir şekilde cevap verdiği açıktır. Kemer diş hekimleri arasından buna uygun seçimler yapılması çok önemlidir.

Fakülteden mezun olan doktorların bazıları direkt olarak göreve başlar ve bu noktadan sonra kendi gelişimlerine gereken önemi vermezler. Ancak bazıları ise gelişim konusunu fazlasıyla dikkate alır ve gelişimlerine çok büyük önem verirler. Buradan hareketle her doktorun aynı profesyonellikte ve kalitede olduğunu ifade etmek oldukça zordur.

Yapılacak seçim için devlet hastanesinde görev yapan doktorlar tercih edilebileceği gibi özelde görev yapanlar da tercih edilebilir. Devlet hastanelerinin yoğunluğu dikkate alındığında, hekimlerin hastalara ayırdıkları süreler nispeten daha kısıtlı olacaktır. Bundan dolayı önemli rahatsızlıklar için bazen yeteri kadar özen gösterilemeyebilir. Yapılan hasta geri dönüşlerine bakıldığında bu şekilde bir görüntü olduğundan bahsetmek yanlış olmayacaktır. Dolayısıyla Kemer diş hekimleri arasından seçim yaparken burada bahsedilen hususa dikkat edilmesi gerekiyor.

Özel hastaneler veya özel kliniklere bakıldığında ise hastalara daha fazla zaman ayrıldığı görülecektir. Buradaki hizmet kalitesinin biraz daha yüksek olduğu, birçok uzman tarafından da sık sık dile getiriliyor. Ayrıca birçok imkanın burada olması, hastalar için özel tedavi planlarının oluşturulması ve benzeri unsurlar, tedavilerin çok daha etkili olmasına imkan veriyor. Bütün bunlar dikkate alındığında Kemer diş hekimi seçiminde özel seçeneğinin ciddi şekilde düşünülmesi ve tercih seçenekleri içinde öne çıkarılması gerekir.

Kemer Diş Hekimi Tavsiye

Kemer diş hekimleri hakkında bilgi almanın farklı yolları var. Bu noktada en önemli hususlardan birisi de tavsiyeler. Geçmişte insanlar, doktor tavsiyesini yakınlarından ve arkadaşlarından alırlardı. Benzer bir sorunu yaşayan kişinin deneyimi direkt olarak aktarılır ve buna uygun hekim tavsiyeleri yapılırdı. Günümüzde uygulama halen devam ediyor, ancak tek seçenek artık sadece bu değil.

Bilgisayar ve ağ teknolojilerinin gelişmesi nedeniyle günümüzde tavsiye almak için tercih edilecek farklı yol ve yöntemler de vardır. Birçok internet sitesi veya sosyal medya ağ platformları üzerinden tavsiye alabilir ve alacağınız tavsiyelere göre seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Doktorlara ilişkin hastaların yapmış oldukları yorumlar, seçim yaparken belirleyici olma özelliğine sahip. İnsanlar, daha önce memnun oldukları veya memnun olmadıkları doktorlara ilişkin yorumlarını internet üzerinden yapıyor ve ilgili yorumları çok sayıda kişi görüyor. Böylece çok kısa bir süre içerisinde Kemer diş hekimi yorumları, çok sayıda insanı etkileyebiliyor. Tavsiye için yapacağınız kısa araştırmalar ile bu yorumlara çok rahat bir şekilde ulaşabilir ve seçimlerinizi de buna uygun olacak şekilde yapabilirsiniz.

Kemer Diş Hekimi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kemer diş hekimi noktasında yapılan tercihin, etkili ve başarılı bir tedavi ile direkt olarak ilişkisi vardır. Herkes, tedavi sonrasında sorunlarından tamamen kurtulmak ve sağlığına kavuşmak ister. İşte bunun için doktor seçiminin rasgele değil, özenli bir şekilde yapılması adeta zorunludur.

Doktor seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususların başında deneyim ve uzmanlık gelir. Hangi hizmet alınırsa alın, hizmeti verenin deneyimi ve uzmanlığının yüksek olması, başarı olasılığını direkt olarak arttırır. Bundan dolayı da hekim seçimi yapılırken de bu hususa dikkat edilmelidir. Kendisini geliştirmiş, belli alanlarda uzmanlaşmış, farklı sertifikalara sahip olan hekimler, beklentileri en üst seviyede karşılayacaktır. Ayrıca Kemer diş hekimleri arasından yapılacak olan tercihte, deneyimin de oldukça önemli olduğunun unutulmaması gerekiyor. Deneyimli doktorlar, yüksek başarı istatistiğine sahiptir.

Hekimin aldığı eğitim, mezun olduğu üniversite, lisans eğitiminde sonraki eğitimleri ve diğer hususlar dikkate alınmalıdır. Ayrıca çalıştığı hastaneler de yine bir diğer önemli husus olarak belirtilebilir. Bütün bunların birlikte değerlendirilmesi ile yapılacak olan hekim seçimi, beklentileri genel olarak karşılayacaktır.

En İyi Kemer Diş Hekimi

İnsanlar, yaşadıkları sağlık sorunundan bir an önce kurtulmak için en iyi doktorlara muayene olmak ister. Ancak en iyi doktoru bulmak bazen zor olabilir. Bu noktada tercih edeceğiniz hekimin özelliklerine odaklanmanız yeterli olacaktır. Kemer diş hekimi özellikleri genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Sınırlı alanda, hekimlikle ilgili aletleri etkili olarak kullanabilmek ve istenilen işlemleri yapabilmek
 • İletişim becerisinin yüksek olması ve hastalarla etkili bir şekilde iletişim kurabilme
 • Ağız için hastalıklar konusunda detaylı bilgi sahibi olma ve kısa sürede doğru teşhisler koyma
 • Ayakta durmayı gerektiren bir meslek olduğu için gerekli fiziki yeterliliğe sahip olunması
 • Semptomları belirleyerek doğru tedavi yöntemlerini seçmek

Burada bahsedilen özellikleri arttırmak mümkündür. Nihayetinde Kemer diş hekimleri, burada birçok özelliğe ve niteliğe sahip olmak zorundadır. Diş doktorluğunun kolay bir meslek olması, bahsedilen durumun temel nedenidir.

Kemer Diş Hekimi Hangi Tedavileri Uygular?

Dişler, birçok işlevi direkt sağlayan veya farklı işlevlere katkı veren bir bölüm olarak ifade edilebilir. Bilindiği gibi sindirim, ağızda başlar ve buradaki en önemli unsur dişlerdir. Dişler, yiyeceklerin parçalanmasını ve öğütülmesini sağlayarak, sindirilmeye hazır hale getirir. Böylece sistemin diğer organlarındaki yük azalmış olur.

Dişlerde meydana gelen problemlere bağlı olarak sindirim konusunda problemler yaşanması, yiyeceklerin yeteri kadar etkili parçalanamaması ve benzeri hususlar, önemli problemler olarak dikkat çeker. Böyle bir durumda sindirim sisteminde farklı sağlık sorunlarının ortaya çıkması kaçınılmazdır.

Kemer diş hekimi tarafından farklı tedaviler uygulanarak sindirime ilişkin problemler çözülebilir. Böylece kişilerin sadece dişleri değil, aynı zamanda genel sağlıkları da korunmuş olur.

Dişin bir diğer önemli etkisi ise her ne kadar çok fazla fark edilmese de konuşmayla ilgilidir. Seslerin nasıl çıktığı noktasında dişlerin yapısı, şekli, konumları ve hizalanmaları önemlidir. Eğer bunlarda sorunlar olursa, konuşmada da problemler çıkar. Hatta konuşma bozuklukları dahi meydana gelebilir. İşte bundan dolayı diş sağlığına önem verilmesi gerekir.

Dişlere ilişkin vurgulanması gereken bir diğer husus olarak da özgüven gelir. İnsanların karşılıklı ilişkilerinde direkt olarak dişler dikkat çeker. Buna bağlı olarak da insanların bakış açıları değişebilir. Beyaz, düzgün hizaya sahip dişleri olanlara insanların bakış açıların olumlu olduğu bilinen bir gerçektir.

Burada genel olarak dişlerin ne kadar önemli olduğuna dair bazı örnekler verildi. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Ancak bunlar bile tek başına Kemer diş hekimleri tarafından verilen tedavilerin ne kadar önemli olduğunu göstermeye yeter.

Diş Kaplama

Dişlerin estetik bir görünüme sahip olması, insanlar açısından çok büyük bir öneme sahiptir. Çünkü insanlar arasındaki ilişkilerde ilk olarak dişler dikkat çeker ve diğerlerinin bakış açısını fazlasıyla etkiler. Böylesine bir durumda, dişlerin sararmış, kırık veya çarpık bir görünümde olması, son derece olumsuz bir durumdur.

Dişleri yeteri kadar düzgün olmayanlar, özgüven bakımından daha zayıftır. Başkalarının dişlerine baktığını düşünürler ve dişlerin de yeteri kadar sorunsuz olmamasından kaynaklı problemler yaşarlar. Bu bakımdan dişler, insanların farklı yaşam alanlarını ve yaşam kalitelerini direkt olarak etkileme gücüne sahiptir.

Diş Kaplama Nedir?

Kemer diş hekimleri tarafından uygulanan tedavilerden birisi olan diş kaplama, dişlerdeki estetik sorunların giderilmesi için kullanılır. Kırık, sararma ve benzeri durumların giderilmesi amacıyla yapılır. Burada uygulanan işlem, dişlerin hemen önüne çok ince bir tabakanın yapıştırılması ve böylece sorunların ortadan kaldırılmasıdır.

Dişlerdeki sararmalar, kırıklar veya hizalama problemleri için farklı tedaviler uygulanabilir. Ancak bunlar genel olarak fonksiyon problemlerine neden olmuyorsa, diş kaplama daha uygun bir tedavi olarak kabul edilir. Diğer tedavilere göre daha kolay olması ve kısa sürede etkili şekilde sonuç vermesi, kaplamaların öne çıkmasını sağlayan temel unsurlardandır.

Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Diş kaplama, bu alanda uzmanlığı ve deneyimi olan Kemer diş hekimi tarafından yapılır. Tedavi için hastaların en az iki defa doktora gelmeleri gerekir. İlk geldiklerinde, tedaviye uygun olup olmadıkları belirlenir. Beklentileri dikkate alınarak, bu tedavinin sonuçları hakkında bilgi verilir. Tedavinin uygulanmasına karar verilmesi durumunda kullanılacak kaplamalar için ölçüler alınır.

Kaplamaların dişlerde görünüm ve fonksiyon bozukluklarına neden olmaması için diş minesinin bir kısmı aşındırılır. Bu bölgede, kaplama için yer açılır.

İkinci defa gelindiğinde ise hazır olan kaplamalar, ilgili bölüme yapıştırılır ve son kontroller de yapılarak tedavi tamamlanır. Böylece bahsedilen sararma, kırıklık, hiza problemleri ve benzeri sorunlar etkili olarak çözülür.

Diş Kaplama Seçenekleri Nelerdir?

Diş kaplama için kullanılacak tabakaların farklı seçenekleri bulunur. Kompozit reçine ve porselen, bu noktadaki en önemli seçenekler olarak dikkat çeker. Kompozit reçineden hazırlananlar, hem daha ucuz, hem de daha hızlıdır. Çok kısa bir sürede hazırlanarak uygulanabilir. Öyle ki, gerekli malzemelerin olması durumunda, hastaların ikinci defa gelmesine dahi gerek kalmaz. Ancak buna karşın dayanıklılığı düşüktür.

Kemer diş hekimleri tarafından daha fazla tavsiye edildiği bilinen porselen kaplamalar ise nispeten biraz daha pahalıdır. Üstelik sadece özel laboratuvarlarda hazırlanabilir. Bundan dolayı hastaların mutlaka ikinci defa gelmeleri gerekir. Buna karşın porselen kaplamalar son derece dayanıklıdır ve doğal bir görüntü oluşturur. Bu sayede hastaların beklentileri daha etkili bir şekilde karşılanır.

Bunların dışında her ne kadar farklı seçenekler bulunsa da, günümüzde yoğun olarak tercih edilmediği ifade edilebilir. Kemer diş hekimi tarafından başarılı bir şekilde uygulanan kaplamalar, insanların yaşam kalitelerini direkt olarak etkiler ve onların daha mutlu ve özgüvenli olmalarına katkı verir.

Diş Kaplaması ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş kaplamaları, günümüzde yoğun olarak uygulanan tedavilerden biridir. Bu tedavinin uygulanmasında kullanılan malzemeler, tedavinin kalitesini direkt olarak etkiler. Kaplamaların hangi malzemeden yapıldığı, yapıştırıcı olarak nelerin kullanıldığı ve benzeri hususların mutlak surette dikkate alınması ve buna göre hareket edilmesi gerekir. Kemer diş hekimleri, bu alandaki kaliteli malzemeleri tercih eder.

Kaplama tedavisinde kalitesiz malzeme, tedavinin kalıcılık süresini etkili olarak azaltacaktır. Örneğin; kalitesiz veya yeteri seviyede kaliteli olmayan bir yapıştırıcı kullanıldığında, kaplamalar kısa sürede yerinden oynayabilir veya düşebilir. Böyle bir durumda yeniden tedavinin uygulanması gerekir.

Benzer durum, işlemi yapan doktorun deneyimi ve uzmanlığıyla da yakından ilgilidir. Bu alanda deneyime sahip ve uzmanlığı yüksek olan bir doktor tarafından uygulanacak tedavi daha sorunsuz olacaktır. Kalıcılık süresi de benzer şekilde uzayacaktır.

Diş Kaplaması ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Kemer diş hekimleri tarafından uygulanan bu tedavinin temel hedefi, estetik kaygıların giderilmesidir. Sigar, çay ve kahve gibi unsurlara bağlı olarak dişlerde meydana gelen renk değişimi, küçük çarpıklıklar ve hizalama sorunları, bu tedavinin uygulanma nedenleridir. Bahsedilen nedenlerin dışında farklı sorunların giderilmesi için diş kaplaması yaptırılmaz.

Bu tedavi ile dişlerdeki fonksiyon sorunlarının tamamen giderilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Fonksiyon bozukluklarının giderilmesi için daha farklı tedavilerin uygulanması gerekmektedir. Bu husus her zaman dikkate alınmalı ve buna uygun olacak şekilde hareket edilmelidir. Aksi durumda istenen sonuçlar elde edilemez.

Bir diğer bilinmesi gereken nokta ise kaplamalardan önce diş minesinin bir miktar aşındırılmasıdır. Dolayısıyla da ilerleyen dönemlerde kaplamaların çıkarılması gibi bir durumda, dişlerin doğal görünümünü kaybedecekleri bilinmelidir.

Değinilmesi gereken son nokta ise tedaviden önce detaylı bir diş bakımının gerekli olmasıdır. Çünkü burada uygulanan tedavi ile dişlere direkt olarak ulaşmak mümkün olmaz. Bundan dolayı da diş ve diş eti sorunlarının tamamen tedavi edilmesi ve bunların ardından diş kaplaması yaptırılması çok daha doğru olacaktır. Kemer diş hekimleri, bu noktada gerekli bilgilendirmeyi detaylı olarak yapmaktadır.

Diş Beyazlatma

Kahve, çay, sigara ve benzeri nedenlere bağlı olarak dişlerin zaman içerisinde beyazlığını kaybetmesi, insanların yaşamış olduğu sorunlar arasındadır. Böyle durumlarda dişlerin fırçalanması veya benzeri yöntemler işe yaramaz. İnsanların sorunları çözmek için Kemer diş hekimi tarafından verilen profesyonel tedavilerden yararlanması gerekiyor.

Dişlerin renginin kaybolması veya doğal görünümden uzaklaşılması, her ne kadar dişlerin fonksiyonları ile ilgili olmasa da, önemlidir. Çünkü insanların kendi arasındaki ilişkilerde, birbirlerine gösterdikleri saygı veya takındıkları tutumda diş beyazlığı önemli bir yere sahiptir. Dişlerin beyaz olmaması, bu noktada önemli bir sorun olarak kabul edilebilir.

Beyaz ve doğal bir görünümden uzaklaşılmasına bağlı olarak insanlar özgüvenlerini ve hatta özsaygılarını dahi kaybedebilir. Bunu dile getirmek veya farklı kişilerle paylaşmak sanıldığı kadar kolay olmaz. Dolayısıyla birçoğuna göre basit bir renk sorunu olarak ifade edilen bu durum, ciddi psikolojik sorunlara neden olabilir. Ancak endişe etmeye gerek yok. Kemer diş hekimleri tarafından uygulanan tedavilerle bahse konu sorun çok kısa bir süre içerisinde çözülebilir ve dişlerin beyazlığını kazanması mümkün olabilir.

Dişlerin beyazlatılması için uygulanan yöntemler, diş fırçalama veya evlerde kullanımı olan beyazlatıcılardan tamamen farklıdır. Bu tedavi ile diş etlerine herhangi bir zarar verilmezken, beyazlık etkili olarak sağlanır. Dolayısıyla diğer yöntemlerle karıştırılmamalıdır.

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma; günümüzde yoğun olarak tercih edilen ve adından da anlaşılacağı üzere dişlerin beyazlamasını sağlayan bir tedavidir. İlgili tedavi ile uzun yıllardır mevcut olan renk değişimlerinin önüne geçilebilir. Bu noktada insanların beklentileri etkili olarak karşılanmaktadır.

Diş doktorlar tarafından uygulanan bu tedavi ile dişler beyazlatılır ve insanların genel görünümleri düzeltilir. Ayrıca daha rahat bir şekilde gülmelerine de imkan verilir. Bahsedilen etkilerin tamamı dikkate alındığında beyazlığın sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda psikolojik etkileri olduğu da ifade edilebilir.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Kemer diş hekimleri tarafından uygulanan tedaviler arasında yer alan beyazlatma, dişlerin istenen renge gelmesini sağlar. Ancak bu tedavinin, evlerde beyazlatıcı ile yapılan işlemden daha farklı olduğu bilinmelidir. Özel kimyasalların kullanıldığı bahse konu işlem, sadece uzman hekimler tarafından yapılabilir.

Burada ilk olarak diş etlerine özel bir koruyucu madde uygulanır. Böylece yapılacak işlemden diş etlerinin olumsuz olarak etkilenmesinin önüne geçilir. Yapılan uygulamanın oldukça etkili olması, böyle bir önlemi almayı adeta zorunlu kılar. Aksi halde bahsedilen bölgede ciddi deformeler meydana gelebilir ve buna bağlı olarak da farklı sorunlar ortaya çıkabilir.

Koruma uygulamasının yapılmasının ardından beyazlatma için kullanılan özel madde, dişlere uygulanır. Bu uygulama sırasında farklı bölgelere maddenin taşmamasına ve temas etmemesine özen gösterilir. Son olarak da yine özel bir ışık, ilgili bölgeye uygulanır ve tedavi tamamlanır.

Beyazlatma için izlenen yol genel olarak bu şekildedir. Kemer diş hekimi, hastaların durumuna bağlı olarak bahsedilen tedavinin birkaç seans boyunca uygulanması yönünde tavsiyede bulunabilir. Nihayetinde ilgili tedavinin bir defa uygulanması ile istenen sonuçlar alınmayabilir. Bu durum dikkate alınarak hareket edilmeli ve gerekli durumlar doktor tavsiyesine göre istenen sayıda seans yapılmalıdır.

Diş Beyazlatma Evde Yapılabilir Mi?

Günümüzde dişlerdeki sararmalar ve renk değişimleri önemli bir problem. İlgili sorun birçok kişide görülüyor. Bundan dolayı beyazlatma konusunda evde dahi rahatlıkla uygulanacak yöntemler olduğu iddia ediliyor ve bununla ilgili ürünler pazarlanıyor. Ancak bu noktada temkinli olunması ve doktor tavsiyesi olmadan bunların kullanılmaması gerekiyor. Aksi takdirde ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

Beyazlatıcı olarak marketlerde ve eczanelerde satılan ürünler genel olarak asidik özellikte. Dişlerin üzerinde bölgenin aşınmasını sağlıyor ve bu şekilde beyazlık elde etmeye çalışıyor. Ancak aşındırıcı etkisi sadece dişlere değil, ağız içerisinde bulunan diğer bölümlere de etki ediyor. Bundan dolayı başta diş eti olmak üzere ağız içinin ilgili maddelerden son derece olumsuz etkilendiği biliniyor.

Evlerde, beyazlatıcı olarak bahsedilen ürünlerden kullanılmaması, büyük önem taşıyor. Bunlar, tahmin edilenden çok daha zararlı ve etkileri hemen ortaya çıkmadığı için tehlikeli oldukları yeteri kadar kabul görmüyor. Kemer diş hekimi, bu tür maddelerden kaçınılması ve kesinlikle uygulanmamasını tavsiye ediyor. Aksi takdirde çok daha büyük sağlık sorunları çıkabilir.

Diş Beyazlığı Ne Kadar Sürer?

Kemer diş hekimleri tarafından uygulanan bu tedavinin kalıcılığı, kişiden kişiye göre değişmektedir. Bu durumun temel nedeni ise insanların yaşam tarzları ve doktor talimatlarına ne kadar uyduklarıdır. Doktorunuzun talimatlarına göre hareket eder, dişlerin rengini değiştiren çay, kahve ve sigara gibi maddeleri yoğun şekilde kullanmazsanız, sonuçlar önemli ölçüde kalıcı olacaktır.

Buradaki kalıcılık, 5 yıla kadar olabilir. Ancak doktor talimatlarına dikkat edilmez ise kalıcılık 3-4 aya kadar düşebilir. Kısacası bu noktada belirleyici olan, hastaların kendileridir.

Beyazlığın ne kadar süreceğini belirleyen etkenlerden birisi de tedavinin ne kadar profesyonel yapıldığı, kullanılan maddelerin ne kadar kaliteli olduğu ile yakından ilgilidir. Eğer alanında uzman bir hekim tercih ederseniz, sonuçlar daha kalıcı olacaktır. Çünkü Kemer diş hekimi, bu alanda ciddi bir deneyime ve uzmanlığa sahip olduğu için doğru malzemeleri, doğru şekilde kullanır. Bunun sonucunda ise kalıcılık artar.

Diş Beyazlatma Zararlı Mıdır?

Diş beyazlatma kullanılan solüsyonların güçlü aşındırıcılar olması, bu noktada beyazlatmanın zararlı olup olmayacağını getiriyor. Ancak bahsedilen solüsyonlar, direkt olarak kullanılmıyor. %10’luk seviyeye getirilen çözeltilerde kullanılıyor ve böylece zararlı etkileri ortadan kaldırılıyor. Yapılan araştırmalar, %10’luk solüsyonların genel olarak zararlı olmadığını gösteriyor. Ancak Kemer diş hekimi, bu noktadaki en doğru cevabı almanızı sağlayacaktır.

Beyazlatmanın zararlı olmaması için solüsyonun gerekli oranda olacak şekilde hazırlanması ve bunun da doğru olarak uygulanması gerekiyor. İşte tam bu noktada, Kemer diş hekimleri önem kazanıyor. Bu alanda deneyimli ve uzmanlığı yüksek olanlar, tedavinin güvenli bir şekilde uygulanmasına katkı veriyor.

Beyazlatma işleminin evlerde veya uzmanlığı olmayan hekimlerin kliniklerinde yapılması, ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getirebilir.

Bu noktada bilinmesi gereken bir diğer önemli husus ise beyazlatmanın yan etkileri ile ilgilidir. Kemer diş hekimi tarafından profesyonel bir şekilde yapılan işlemden sonra hassasiyet oluşması, son derece normaldir. Dişlerde meydana gelen bu hassasiyet, 36-48 saat kadar sürebilir ve sonrasında herhangi bir tedaviye gerek kalmaksızın kendiliğinden geçer.

Diş beyazlatmaya dair genel detaylar bu şekildedir. Günümüzün önemli tedavilerinden birisi olan ve insanların yaşam kalitelerine direkt olarak etki eden bu tedavi, beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

İlgili tedavinin beklenti ve ihtiyaçları karşılaması ve sorunsuz bir şekilde tamamlanması için mutlak surette alanında uzman olan hekimler tarafından yapılması gerekiyor. Aksi takdirde farklı sorunlar yaşanabilir ve bunlara bağlı olarak da önemli mağduriyetler ortaya çıkabilir.

Diş İmplantı

Dişler, farklı nedenlere bağlı olarak kalıcı olarak kaybedilebilir. Buradaki yaygın nedenlerin başında çürükler geliyor. Çürümeye bağlı olarak kırılan dişler, yapılan tedavilerle kurtarılamadığında çekiliyor ve kalıcı olarak kaybedilmiş olunuyor. Bahsedilen durum, birçok insanın yaşadığı ve olumsuz olan bir durumdur.

Yaşanan bu kayıp, sınırlı sayıda dahi olsa, zaman içerisinde diğer dişlerdeki görev yükünün artmasına neden oluyor. Görevleri ve yükleri artan dişler ise zorlanmaya ve sonrasında çürümeye başlayabiliyor. Bu durumun engellenmesi için Kemer diş hekimleri tarafından kaybedilen dişlerin hızlı bir şekilde telafi edilmesi gerektiğini ifade ediyor. Diş implantı, işte tam bu noktada devreye giriyor ve sorunun etkili olarak çözülmesini sağlıyor.

Diş İmplantı Nedir?

Diş implantı; günümüzde kaybedilen dişlerin kalıcı olarak getirilmesini sağlayan bir tedavidir. Bilindiği gibi bahsedilen problem için geliştirilen farklı tedaviler var. Ancak hemen herkesin kabul ettiği en etkili yöntem bu.

Dental implant olarak da bilinen bu yöntem, oldukça uzun ömürlüdür. Tedavinin ardından, spesifik bir durum yaşanmaması halinde implantların 25 yıldan fazla kullanılabildiği belirtilmektedir. Daha açık bir ifade ile Kemer diş hekimi tarafından uygulanan bu tedavi, uzun ömürlüdür.

Diş İmplantı İçin Kimler Uygun Adaydır?

Diş implantı veya bilinen diğer adıyla dental implant, oldukça detaylı bir işlemdir. Bu tedavi, bir dizi cerrahi işlemin ardından uygulanır. Tedavinin nasıl uygulanacağı hakkında bilgi vermeden önce, dental implantın herkes için uygun olamayabileceği ifade edilmelidir. İlgili yöntemin uygulanabilmesi için kişinin çene yapısının ve çene kemiğinin buna uygun olması gerekir.

Dental implant, çene kemiğine bir vida yerleştirilmesi ve daha sonra buna protez takılması şeklinde bir işlemdir. Dolayısıyla çene kemiği yoğunluğu, oldukça önemli bir kriterdir. Hastaların bu kriteri sağlaması, tedaviye uygun oldukları anlamına gelir.

Tedaviye uygunluk noktasında bilinmesi gereken bir diğer önemli husus ise kemik greftidir. Eğer hastaların çene kemiklerinin yoğunlukları istenen seviyede değilse, bu noktada kemik grefti seçeneği uygulanabilir. Leğen kemiğinden alınan kemikler, buraya aktarılır ve çenedeki kemik yoğunluğunun arttırılması sağlanır.

Dental implant, cerrahi bir işlemdir ve bundan dolayı da hastaların cerrahi işleme uygun olması gerekir. Herhangi bir sağlık sorunundan dolayı ameliyat olamayan adaylara dental implant tedavisinin uygulanması mümkün değildir. Kemer diş hekimleri, bu noktada farklı seçeneklere yönelme şeklinde tavsiyeler vermektedir.

Dental İmplant Nasıl Yapılır?

Kemer diş hekimi tarafından yapılan dental implant tedavisi, cerrahi bir işlemdir. Bu işlemin temelinde, çene kemiğine vida yerleştirilmesi vardır. Bundan dolayı da ilk olarak hastanın diş etleri kaldırılır ve daha sonra çene kemiğine ulaşılır. Çene kemiğinde uygun bir bölüm açılır ve implant olarak isimlendirilen titanyum vida buraya yerleştirilir.

Vidanın yerleştirilmesinin ardından belli bir süre beklenmesi gerekiyor. Bu sürede titanyum vida ile kemik kaynaşır. Böylece vida, adeta vücudun adeta bir parçası haline gelir. Kaynaşma olmadan, ilgili tedavinin tamamlanması veya bir sonraki aşamaya geçmesi mümkün değildir. Kemer diş hekimleri tarafından bu noktaya çok fazla önem verilir.

Bekleme süresinin ardından yapılan kontrollerde titanyum vidanın tamamen kaynaştığı anlaşılırsa, bir sonraki aşamaya geçilir. Bu aşamada ise titanyum vidaya protez yerleştirilir. Porselen protez, normal bir diş ile aynı görüntüde ve boyuttadır. Böylece ortaya çıkan sonuç, doğal görünümlü dayanıklı dişlerdir.

Dental implant, diğer seçeneklere göre nispeten biraz daha uzun sürer. Ancak bu tedavinin uzun sürmesinin temelinde kaynaşma süresi vardır. Kaynaşmanın tamamlanması için beklenmesi gerekir. Bahsedilen kaynaşma süresi olmadığında diğer tedavilerden çok farklı olmadığı ifade edilebilir.

Diş İmplantı Avantajları Nelerdir?

Diş implantı, benzer tedavilere göre farklı avantajlara sahip. Her ne kadar tedavinin uygulama süresi uzun olsa da, bu avantajlardan dolayı birçok hastanın ilk tercihidir. Ancak bu tedavinin beklentileri karşılaması ve sorunsuz bir şekilde sonuçlanması için Kemer diş hekimi tarafından uygulanması gerektiği unutulmamalıdır. Alanında uzman ve deneyimli cerrahlar bu noktada tercih edilmelidir.

Diş implantı tedavisinin birçok önemli avantajı var. Bunlardan öne çıkanlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Doğal ve Mükemmel Görünüm

Tedavi sonrasında dişler, gerçek dişleriniz gibi görünür. İlk bakışta ayırt edilmesi neredeyse imkansızdır. Doğallık hissi veren bu görünüm, özgüveninizin artmasını sağlar. Görünümde herhangi bir fark yoktur. Muhtemelen sizden başka hiç kimse, bunların implant olduğunu bilmeyecektir.

Dayanıklılık

Çene kemiğine implantların yerleştirilmesi ve sonrasında bunların üzerine porselen protezlerin eklenmesi ile elde edilen sonuç, son derece dayanıklıdır. Neredeyse doğal dişler kadar dayanıklı olduğu dahi söylenebilir.

Akıcı Konuşma

Protezlerin en önemli dezavantajı, kayma veya benzeri bir duruma bağlı olarak konuşmayı olumsuz olarak etkilemesidir. Ancak dental implantlarda böyle sorunlar yaşanmaz ve akıcı bir şekilde konuşmanıza imkan verir. Söz konusu tedavinin konuşmaya herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.

Sorunsuz Yemek

Kemer diş hekimleri tarafından önerilen bu tedavi ile eşsiz bir yeme deneyimi yaşayabilirsiniz. Doğal dişleriniz kadar güçlü olması, yeme noktasında problem yaşamanızı engeller.

Ağız Sağlığı

Eksik dişlerin tamamlanmasında kullanılan farklı yöntemler var. Bu yöntemlerin bir kısmında, mevcut dişlerin aşındırılması gerekebiliyor. Örneğin; köprü ile eksik dişlerin giderilmesinde, komşu dişler küçültülür. Bahsedilen durum nedeniyle ağız sağlığın biraz da olsa olumsuz etkilenir. Ancak implant tedavisinde böyle bir durum yaşanmaz. Diğer dişlerin küçültülmesi veya benzeri durumlar yaşanmaz.

Uzun Ömürlülük

Dental implantlar, uzun süreli kullanıma imkan verir. Başarılı ve deneyimli Kemer diş hekimleri tarafından bu tedavi uygulandığında, tamamen kalıcı olabilir. Çok uzun yıllar, ilgili diş için yeni bir tedavi gerekmez.

Diş İmplantı Dezavantajları

Diş implantının birçok avantajı olmasına karşın bazı dezavantajları olduğu unutulmamalıdır. Bu dezavantajlardan öne çıkanlar genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

Maliyet

Diş implantlarının maliyetleri, diğer diş tedavilerine göre oldukça yüksektir. Kişinin çene yapısına göre tek bir diş için binlerce lira ödenmesi gerekebilir. Diş sayısı arttıkça, maliyetler katlanarak artar.

Uzun Tedavi Süresi

İmplantların tedavi ve kesin olarak iyileşme süresi 6-12 ay arasında değişir. Bu şekilde bakıldığında sürenin oldukça uzun olduğu söylenebilir.

İmplantların öne çıkan dezavantajları bunlardır. Yüksek maliyet ve uzun tedavi süresine rağmen insanların ilk tercihleri olduğu ifade edilebilir. Yeterli mali gücü olanlar, direkt olarak bu tedaviyi tercih etmekte ve kalıcı dişlere sahip olmaktadır.

Burada bahsedilen avantajların sayısı arttırılabilir. Günümüzün en etkili tedavisi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Dental İmplantlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kemer diş hekimi tarafından uygulanan tedavilerden birisi olan dental implantlar ile ilgili bilinmesi gereken farklı hususlar var. Bunların başında tedavinin herkes için uygun olmadığıdır. Bahsedilen tedaviyi uygulayacak Kemer diş hekimleri, ciddi bir deneyime sahip olmalıdır. Her doktorun bu tedaviyi uygulaması gibi bir durum yoktur. Alanında uzman olmayan ve deneyimi bulunmayan bir hekim tercih edildiğinde, ortaya çıkan sonuç kocaman bir hayal kırıklığı olacaktır.

Tedavi, cerrahi bir işlemdir ve işlem sırasında ilgili bölgeye lokal anestezi uygulanır. Dolayısıyla anestezi ilaçlarına alerjisi olan veya anestezi olamayan kişiler için uygun bir tedavi değildir. Bahse konu hususlar dikkate alınarak tedavi noktasında kararlar alınması gerekiyor.

Bu tedavinin uygulanmasında diş etlerinin sağlıklı olması, büyük bir önem taşır. Tedavi öncesinde, Kemer diş hekimi tarafından böyle bir sorun tespit edilirse, ilk olarak o rahatsızlığın tedavisi yapılır. Diş eti için tedavi uygulanır ve bu bölgenin tamamen sağlıklı olmasından sonra implant tedavisine başlanır.

Diş implantı tedavisindeki başarı oranı, merak edilen hususlardan birisidir. Başarı oranını etkileyen farklı unsurlar var. Örneğin; Kemer diş hekimi deneyimli ve uzmanlığı yüksek ise başarı oranını direkt olarak arttırır. Tersi durumda ise başarı oranının düşme olasılığı bulunur. Dolayısıyla başarı oranı, farklı unsurlara bağlıdır. Ancak buna rağmen uygulanan tedavilerin yaklaşık %98’i başarılı olmuş ve beklentileri karşılamıştır.

Başarı oranında, hastaların çene kemiklerinin yoğunlukları ve genel yapıları da büyük bir öneme sahiptir. Çene yoğunluğu yeterli seviyede olan, ancak kemik erime rahatsızlığı bulunan birisinde bu tedavi başlangıçta başarılı olsa dahi, ilerleyen dönemlerde farklı sorunlara neden olabilir. Dolayısıyla Kemer diş hekimleri tarafından sorulan sorulara tedaviye başlamadan önce detaylı bir şekilde cevap verilmesi ve herhangi bir detayın atlanmaması gerekiyor.

Kemer Diş Hekimi Fiyatları

Kemer diş hekimi, diş sağlığı ve bakımına dair birçok tedavi veriyor. Bu tedavilerden bazıları hakkında detaylı bilgiler verildi. Ancak bunların dışında da farklı tedavilerin verildiğinin unutulmaması gerekiyor. Dolayısıyla da Kemer diş hekimleri için ödenecek olan fiyatlar, tamamen farklılık gösteriyor.

Diş hekimlerinin verdiği genel tedaviler ve özel tedaviler var. Genel tedaviler veya sıklıkla verilen tedaviler; dolgu, diş çekimi, köprü tedavisi türünden tedavilerdir. Bunlar, her hastaya benzer şekilde uygulanır. Bundan dolayı da rakamlar sabittir. Bunların dışında diş beyazlatma, implant, gülüş tedavisi gibi kapsamlı tedaviler de vardır. Buradaki rakamlar ise farklı unsurlara göre değişkenlik gösterir. Bu noktada net rakamlardan bahsetmenin doğru olmayacağının ifade edilmesi gerekiyor.

Kemer diş hekimi tarafından uygulanan tedaviler için ödenmesi gereken ücretler, sabit değildir. Farklı unsurlara göre bu rakamlar farklılık gösterebilir. Buradaki en önemli unsurun doktorun deneyimi ve uzmanlığıdır. Deneyimli ve uzman hekimler tarafından uygulanan tedavilerin başarı oranı son derece yüksektir. Dolayısıyla da ödenecek olan rakam yüksek olacaktır. Bahsedildiği gibi rakamları etkileyen unsurlar aşağıda yer almaktadır.

Tedavi Ücretlerini Etkileyen Unsurlar

Kemer diş hekimleri tarafından verilen tedavilerin ücretlerine dair bilinmesi gereken birçok önemli husus var. Burada bahsedilecek olacak unsurlar, fiyatların farklılık göstermesinin temel nedenleridir. Fiyatlar kıyaslanırken veya klinik tarafından talep edilen ücret değerlendirilirken, bunların dikkate alınması gerekir. Böylece ortaya çıkan sonuçlar çok daha gerçekçi olacaktır.

Doktor Deneyimi

Fiyatları etkileyen hususların başında doktor kalitesi ve deneyim geldiğinden bahsedilmişti. Buradaki bir diğer önemli husus ise tedavide kullanılan malzemelere dairdir. Nihayetinde tedavi için farklı kalitede ekipmanlar vardır ve Kemer diş hekimleri bunların hangisini tercih ederse, ücretler de buna göre farklılık gösterir.

Malzeme Maliyetleri

Diş kaplamaları veya protezler söz konusu olduğunda, malzeme kalitesi bakımından birçok seçenek olduğu görülecektir. Bunlardan uygun olanlar tercih edilebilir. Kaliteli ve uzun ömürlü bir sonuç istendiğinde, bahse konu ekipmanlardan kaliteli olanlara yönelmek gerekir. Bahsedilen durum ise toplam maliyetleri arttırır. Böylece Kemer diş hekimi fiyatları da yükselmiş olur. Yani buradaki ekipmanların fiyatları, toplam fiyatları belirleme noktasında son derece etkilidir.

Konum

Kemer diş hekimi fiyatları konusunda belirleyici olan bir diğer husus ise kliniğin bulunduğu bölgedir. Başlangıçta bu durum size mantıklı gelmiyor olabilir ancak biraz detaylı incelendiğinde konumun da maliyetleri etkileyen önemli unsurlardan birisi olduğu anlaşılacaktır. Tedavi olunan klinik, insan yoğunluğunun yüksek olduğu ve lüks olarak nitelendirilen bir nokta ise maliyetler direkt olarak yükselir. Tam tersi durumda ise maliyetler biraz daha uygun olacaktır.

Bahsedilen durum Türkiye ile Avrupa ülkelerine bakıldığında daha net anlaşılacaktır. Örneğin; Avrupa’da yaklaşık 10.000 € seviyesinde maliyete sahip diş tedavisinin ülkemizdeki maliyeti sadece 2.500 € olabiliyor. Benzer şekilde konuma bağlı olarak Kemer diş hekimleri maliyetleri de değişmekte ve bu durumdan etkilenmektedir.

Sigorta

Maliyetleri etkileyen en önemli hususlardan birisi de sigortadır. Bilindiği gibi diş tedavilerinin önemli bir kısmı sigorta kapsamındadır. Sigorta kapsamında olan bir tedavi için yüksek rakamlar ödemeniz gerekmez. Çünkü Kemer diş hekimi, bu noktada ücretini sigortadan alır. Ancak tedavilerin tamamının sigorta kapsamında olmadığının da bilinmesi gerekiyor.

Kemer diş hekimleri tarafından uygulanan tedavinin sigorta kapsamında olup olmadığının anlaşılması için basit bir mantık izlenebilir. Devlet, ilk olarak tedavinin ilgili kişi için zorunlu olup olmadığına bakıyor. Eğer tedavi zorunlu değilse, yani tedavi yaptırmadığı takdirde sağlığı olumsuz etkilenmezse, ilgili tedavi sigorta kapsamına alınmıyor. Eğer tedavi zorunlu ise en düşük maliyetli olan seçeneği sigorta kapsamına alıyor ve diğerlerini kapsam dışı bırakıyor. Her zaman böyle olmasa da, genel olarak işleyişin bu şekilde olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Genel olarak toparlanacak olursa, Kemer diş hekimi fiyatlarının birçok unsura göre değiştiği fark edilecektir. Bundan dolayı da rakamlar hakkında net bir bilgi vermek çok zordur. Ayrıca hastaların burada ilk olarak fiyatlara değil, kaliteye odaklanması gerekiyor. Nihayetinde ilgili tedavi yaşamlarını direkt olarak etkileyecek ve kaliteli olması durumunda yaşam kaliteleri artacaktır. Tersi durumunda ise tam ters etkiler görülecektir. Dolayısıyla sadece ucuz diye kalitesiz tedavilere yönelmemek gerekir.

Kemer Diş Hekimleri ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Kemer diş hekimi, sahip olduğu özellikler ve mesleki yeterlilikleri ile insanların diş problemlerinin etkili olarak tedavisinde rol alır. Verilen hizmet ile insanların yaşam kaliteleri etkilenir ve yükselir. Ancak bunun için doğru hekimin tercih edilmesi gerektiğinin unutulmaması gerekir. Kemer diş hekimleri ile ilgili bilinmesi gereken hususlar genel olarak şu şekildedir:

Her hekimin mesleki donanımı aynı değildir. Kemer diş hekimi seçimi yaparken mesleki donanımı yüksek olanlar öne alınmalıdır. Kendisini geliştiren, belli alanlarda uzmanlaşan ve ciddi deneyim sahibi olan hekimler olduğu gibi, mesleki gelişimine önem vermeyenler de vardır. Dolayısıyla hekim aynı kalitede değildir. Kaliteli Kemer diş hekimleri, beklentileri en üst seviyeden karşılar.

Kemer diş hekimi seçimi yaparken sadece doktora odaklanmak yanlış olur. Burada kişinin kendisine de odaklanması, ihtiyaç ve beklentilerini belirlemesi gerekir. Bunların da dikkate alınarak seçim yapılması, ortaya çıkan sonucun çok daha iyi olmasını sağlayacaktır.

Seçim sırasında Kemer diş hekimi tarafından uygulanacak tedavilerin sigorta kapsamında olup olmadığı konusunda doktordan bilgi alınabilir. Ancak bunun dışında sigorta ile iletişime geçilmeli ve çok daha net bilgiler alınmalıdır. Aksi durumda hesapta olmayan maliyetlerle karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır.

Kemer diş hekimi ile ilgili bilinmesi gereken hususlar genel olarak bu şekildedir. İnsanların yaşamış olduğu diş sorunlarının teşhisi ve tedavisinde rol alan Kemer diş hekimleri, yaşam kalitesinin direkt olarak artmasını sağlar. Bahsedilen husus nedeniyle Kemer diş hekimi konusunda insanlar kaliteli, güvenilir ve deneyimli doktorları tercih etmektedir. Kemer diş hekimleri, bahsedilen niteliklere sahip olduklarında, yaşamlarınızı olumlu olarak etkileyecektir.

DİĞER BLOG YAZILARIMIZ

HEMEN ARA WhatsApp