Bembeyaz Dişlerin Sırrı Nedir?

Neden diş beyazlatmaya ihtiyaç duyulur?

Dişlerin görünümü, kişisel bakımına özen gösteren kişiler için önemlidir. Dişlerdeki renk,şekil bozuklukları psikolojik rahatsızlıklara neden olabilir. Bitkisel yöntemler kullanılarak ev ortamında uygulanabilen diş beyazlatma yöntemlerinin yanı sıra diş hekimliğinde estetik ve restoratif maddelerin gelişmesi sayesinde çoğu renk, şekil bozuklukları kolaylıkla çözülebilir.

Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Diş beyazlatma yöntemleri ikiye ayrılır

Ofis ortamında bir saat içinde gerçekleştirilen Power Bleaching; beyazlatıcı jel ve ışıktan oluşan, kısa sürede diş rengini 3-4 ton açabilen en hızlı, güvenilir ve etkili beyazlatma sistemidir.

Evde diş beyazlatma (Home Bleaching); ağızdan alınan basit bir ölçü ile kişiye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine jeller konularak yapılan işlemdir. Ortalama 5-7 günde beyazlama sağlanır. Günde 4-7 saat takılması gerekir.

Diş beyazlatma güvenli midir yoksa dişlere zarar verir mi?

Yapılan araştırmalar; yüzde 10'luk beyazlatma solüsyonu kullanımında hiçbir zarar olmadığını göstermiştir. Diş beyazlatma nedeniyle dişlerde kalıcı hasar oluştuğunu gösteren tek bir araştırma bile yoktur. Dişlerin beyazlatılması için farklı ilaçlar da kullanılabilir ancak bunların da nasıl ve ne kadar kullanılacağına mutlaka diş hekimi karar vermelidir.

Herkes diş beyazlatma işlemi yaptırabilir mi?

İşleme engel herhangi bir diş hastalığı olmayan herkes diş beyazlatma tedavisi uygulatabilir, ancak beyazlatma öncesi diş hekimi muayenesinden geçilmesi gerekir. Ağzında çürük ve diş eti hastalığı olanlar hekimleri tarafından uygulanacak olan tedavilerini yaptırdıktan sonra beyazlatma işlemini uygulatabilir.

DİĞER BLOG YAZILARIMIZ

HEMEN ARA WhatsApp